Сьогодні ми все частіше стали помічати, що модним стало утеплення стін будинків пінопластом. Отже, переступимо до розгляду, чи дійсно даний метод будівництва стін покращує якість будинку, або ж навпаки – погіршує. Почати слід з питання, що ж таке пінопласт?
Пінопласт – цей особливий склад, що має назву пінополістирол, спіне спеціальним чином так, що відмінно утеплює. Він складається на більш ніж 90% з газу і володіє відмінними властивостями утеплювача.
Позитивні та негативні сторони утеплення пінопластом .
Позитивні:
– Відмінний утеплювач (досить добре зберігає тепло усередині будинку);
– Має не велику ціну (в порівнянні з іншими утеплювачами досить не дорогий);
– Має маленьку вагу (не обтяжує фундамент);
– При намоканні не змінює теплові якості (просто не замінний для утеплення даху);
– Лист пінопласту завтовшки в 10 см дорівнює більш ніж метровій цегляній кладці по теплопровідності;
Негативні:
– Якщо використовувати всередині приміщення, то при нагріванні з’явиться неприємний запах, який тримається завжди;
– Низька пожежостійкість, добре горить (при горінні пінопласт виділяє велику кількості диму, небезпечного для життя людини), температура згоряння вище ніж у дерев, що підсилює горіння;
– Погана екологічність.
З вищесказаного можна зробити висновок, що використання пінопласту для утеплення будинку допускається тільки зовні (виняток: дахи будинків), в нежитлових приміщеннях можливо з обох сторін.
Перейдемо до розгляду самого способу утеплення.
При використанні пінопласту в зовнішньому утепленні стіна стане багатошарової. Якщо ви будуєте багатошарову стіну, то вам необхідно знати деякі моменти , які безпосередньо пов’язані з якістю споруди стін, і якщо їх не враховувати, то виникне проблема у використанні.
– Необхідно точно розраховувати товщину самого шару пінопласту. Він повинен бути більш товстим, ніж мінімальна розрахункова товщина. Коли використовуєте пінопласт, то будинок перетворюється на величезний термос.При включеному опаленні всередині будинку температура позитивна, проте, зовні (особливо в зимовий сезон) може бути низькою, і при цьому виникає конденсат (зверніть увагу на ваші пластикові вікна при морозі). Дуже важливо, щоб товщина утеплювача в місці, де стикається зі стіною, була вище температури утворення конденсату. Це температура в 6-8 градусів тепла.
– У разі якщо на цегляній кладці між шаром утеплювача і самої кладкою зовні стіни часто буде утворюватися волога, то цегляна кладка отмокнет і в будинку буде волого. Кладка незабаром стане валитися. А в разі якщо шар взагалі не тримає температуру, то при зовсім низькій температурі утворюється лід і буде розпирати пінопласт. Лід має властивість накопичуватися і якщо його стане достатньо, то він вирве листи пінопласту і на стіні утворюються бульбашки.
– Стен вдома не «дихають», так як пінопласт майже не пропускає повітря ззовні. В даному випадку при використанні пінопласту вам необхідно зробити хорошу вентиляцію.
Саме тому при використанні пінопласту як утеплювач необхідно враховувати всі сторони.
Утеплення дахів будинків.
У будинку існує одне місце, де утеплення пінопластом не замінної – це дах.
В даному випадку у нього одні позитиви.
– Дуже добре зберігає тепло взимку (а також холод влітку).
– Неприємний запах не заважає, так випаровується вгору.
– На відміну від мінеральних утеплювачів не втрачає свої властивості при намоканні.
– Ні навантаження на будівельну систему, так як він дуже легкий.
– Легко прикріплюється до крокв.
– Економить багато місця, так як його зазвичай укладають в порожнину між кроквами.
– Йому не загрожує загоряння, так як вгорі закрито покрівельним матеріалом
(За винятком соломи).
– Не дорогий.
Саме через цих якостей його і використовують так часто при будівництві даху.
Отже, зробимо висновок з усього вище викладеного .
– Утеплювати стіни будинку зовні можна тільки при дотриманні умови товщини шару достатнього, щоб не утворювався конденсат між несучою стіною і утеплювачем.
– Нежитлове приміщення можна утеплити і з обох сторін.
– Чи не замінимо для утеплення даху будинку.
Залишити відповідь