Карабіни для пром. альпінізму

Carabin

Карабіни – це важливе і багатофункціональний пристрій, що є універсальним з’єднувальним ланкою між двох предметів. Від надійності карабінів залежатиме не тільки успіх у виконання висотно-монтажних робіт, але також здоров’я і навіть життя верхолаза.

 Виглядає карабін як скоба, замикається за допомогою замка-засувки, який в свою чергу фіксує запобіжна муфта.

Найпопулярніший вид муфти – на різьбі. Блокування відбувається завдяки різьбовій муфті. На жаль, завжди існує ймовірність забути замуфтовать карабін, але на щастя зараз існують карабіни з автоматичними муфтами і вони дуже часто предпочтительней звичайних різьбових муфт. Плюси використання автоматичних карабінів – захист від забудькуватості і недосвідченість користувачів.

Обов’язкова умова – кожен карабін, який використовують для кріплення або страховки зобов’язаний бути з різьбовій або автоматичною муфтою. Не менш важливе правило полягає в тому, що карабін розташовується, таким чином, щоб резьбовая муфта НЕ розгвинчує, а автоматична НЕ проверталася до положення розкриття, коли мотузка рухається вгору. 
Карабіни, у яких відсутній муфта можна використовувати лише як допоміжні.

Для страховки повинні використовуватися карабіни з допустимою навантаженням не менше 2200 кг (22 кН) при закритій муфті в поздовжньому напрямку. При страховці цього буде цілком достатньо, а от при піднятті вантажів і інших робіт, де робочі навантаження будуть набагато більше, доведеться обзавестися більш потужними карабінами.

Допустима поперечна навантаження у всіх карабінів набагато менше, ніж поздовжня, але не менше 7 кН. Через це обов’язково завжди стежити за тим, щоб карабін в спусковому або страховочном пристрої не ставав на злам, адже це дуже небезпечно. 
Карабіни виготовляють із сталі, титану або алюмінієвого сплаву. У дюралевих карабінів значно краще теплопровідність і вони володіють самим малою вагою, тому користуються великим попитом у спелеологів і спортсменів. Але алюмінієвий сплав менш надійний і швидше зношується в зв’язку з цим для промислових альпіністів оптимальний вибір – сталевий карабін, так як він менше схильний до зносу і витримує великі навантаження. 
Зовнішні форми карабінів мають цілу масу різновидів – овальний, трапецієподібний, грушоподібний, трикутний, дельтоподібним. Найбільше навантаження витримає трапеція, а грушоподібна і овальна форма карабіна буде більш зручна у використанні.

Oval-carabinОвальний . Завдяки своїй формі у такого карабіна найменші шанси встати на злам або поперек навантаження в точках вщелкивания і різних пристроях.

Trapeciya-karabinТрапецієподібний . Цей карабін найбільш міцний на розрив. Але він не підійде до деяких спусковим і страхувальним пристроям через свою форми. Бажано не застосовувати з стрічкою або стропой.

Carabin-hmsГрушовидний («HMS») . Має найбільше розкриття засувки серед більшості карабінів. Часто в назві карабіна, можливо, побачити абревіатуру HMS – це позначає його приналежність до класу грушоподібних карабінів, які дуже зручні при роботі з більшістю спускових пристроїв.

Carabin-montajМонтажний карабін . Суміщає в собі надійність і простоту. В таких карабинах дуже просто відкривається запобіжний замок, що зручно при роботі в будь-яких рукавичках або ж рукавицях.

Carabin-dlya-trubКарабіни для балок і труб . Карабіни, що використовуються для страховки при переміщенні вздовж труб, балок або тросів великого діаметру.


Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>