Водний камінь або білий наліт на склі

Представники експлуатують і збиральних компаній при митті вікон часто зустрічається з явищем, що отримав на професійному сленгу назва «водний камінь». Це біле матове освіта на склі або фасаді будівлі. Його так само називають «висолами» або «вапняним нальотом» по своїй суті він є мінеральними відкладами. Білий наліт може мати різне походження.

З першим його проявом добре знайомі акваріумісти і власники басейнів. На рівні кромки води на акваріумних стеклах і стінках басейну з часом з’являється білий наліт. Це солі і домішки, що містяться у водопровідній воді. Видалити їх легко – достатньо долити воду вище рівня відкладень. Через деякий час білий наліт розм’якшиться, і його можна буде зчистити слабо абразивною губкою, наприклад такою, якою користуються господині для миття посуду або шкребком з плоским лезом.

Далі ми розглянемо причини і наслідки появи білого нальоту на склі і на фасаді будівель.

Дане явище, в основному характерно для будівель, з так званим «вентильованим фасадом».

Під час дощу, вода потрапляє через нещільно пригнані один до одного відливи, відкоси та інші елементи фасадного облицювання всередину. Нижче, вона знову виходить на зовнішню поверхню фасаду, попутно виносячи з собою частинки вапна, солі та інших компонентів, що входять до складу будівельних матеріалів. Так як вода витікає через щілини і стики облицювання, в цих місцях з часом накопичуються тверді відкладення. Процес нагадує освіта сталактитів в печерах – місяць за місяцем в одних і тих же місцях утворюється потік – кожна нова крапля води приносить чергову частку речовини, яка осідає на склі.

У результаті тривалого впливу (більше 2-3 місяців) змінюється структура скла – воно каламутніє, втрачає прозорість.

Як показує практика, використання хімічних засобів для видалення водного каменю не приносить бажаного результату на фасаді. В першу чергу це пов’язано з тим, що очищається поверхня знаходиться у вертикальній площині, отже, розчин просто стікає вниз, не встигаючи належним чином вступити в реакцію. А технологія вимагає як мінімум п’ятнадцяти-двадцатиминутного хвилинного замочування. По-друге, водний камінь видаляється з допомогою концентрованих кислотних коштів, що абсолютно непридатне на фасаді будівлі. Стікає вниз кислота може пошкодити ущільнювальні гумки склопакетів, лакофарбовий шар панелей та інші елементи фасадного облицювання.

Єдиний ефективний спосіб боротьби з «водним каменем» – його механічне видалення, тобто ручне шліфування. Економічна доцільність цього процесу під великим питанням, але рішення необхідно приймати в кожному випадку, виходячи з конкретних обставин.

Більш радикальний спосіб полягає в наступному. На першому етапі необхідно усунути причину протікання, тобто повністю припинити доступ дощової води всередину фасаду. Як правило, тут головний помічник – силіконовий герметик або герлен. З їх допомогою проводиться повна герметизація примикань віконних і всіх з’єднань, куди може затікати вода. Герметизувати місця виходу води практично марно. Другий етап – заміна склопакету. Як не дивно, але заміна склопакетів обходиться в кінцевому підсумку дешевше полірування скла.

Мінеральні відкладення утворюються не тільки на вентильованих фасадах. Оштукатурені фасади так само схильні до виникнення висолів. Із-за пошкоджень в покрівельному покритті, фасад мокне, і вода вимиває сіль, що міститься в штукатурному шарі. Далі, соляний розчин потрапляє на вікна, і з часом ми можемо спостерігати великі відкладення білого кольору, мають чітку вертикальну спрямованість.

Статті по темі:

  • Промислові альпіністи: миття вікон та фасадів
  • Миття вікон або митті стекол – як правильно?
  • Миття вікон: народні рецепти
  • Все про миття вікон в квартирі
  • Догляд за пластиковими вікнами
  • Як помити вікна дешево?
  • Мийники вікон
  • Помити вікна

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>