Сніг на даху будинку – це джерело небезпеки

Взимку власникам власних будинків доводиться рахувати збитки, винуватцем яких з’явився сніг. Біла шапка на даху будинку здається невинною лише на вигляд, а насправді – це джерело небезпеки. Пласт снігу, зірвавшись з даху може зламати паркан, пом’яти машину. Крім цього, по весні доводиться ремонтувати водостічні труби, а іноді навіть відновлювати покрівлю, пошкоджену шаром спресованого снігу. Щоб цього не допустити або звільнитися мінімальними пошкодженнями, необхідно з початку зими стежити за накопиченням снігу. Найпростіший і стародавній спосіб – регулярне очищення даху від снігу. Тільки на скатних дахах – це дуже небезпечно для непідготовлених працівників.

У тих районах, де снігу випадає небагато, можна застосувати систему підігріву покрівлі, але вона потребує достатніх витрат електричної енергії. Найбільш відомим і ефективним способом запобігання сходження снігових лавин у всіх регіонах, є використання системи снігозатримувачів. Вони не видаляють сніг, а навпаки затримують, перешкоджають сповзання великих снігових пластів з даху. А заодно сприяють додатковому утепленню даху за рахунок шапки снігу.

Класифікуються снігозатримувачі за типом взаємодії зі сніжною масою. Існують різновиди, блокуючі масу снігу (їх називають сніговими бар’єрами). Інший тип конструкції, пропускає снігові маси крізь себе невеликими частинами.

За конструктивним типом снігозатримувачі бувають: трубчасті, решітки та зуби (для м’яких покрівель).

– Трубчасті і гратчасті снігозатримувачі, не дають накопичуватися великим масам снігу на даху. Трубчасті являють собою дві сталеві труби, закріплені паралельно один до одного з краю покрівлі, за допомогою кронштейнів.

– А в гратчастих конструкціях, затримують сніг вертикально встановлені решітки. Пропускаючи снігову масу крізь себе невеликими порціями, вони знижують її кінетичну енергію, зменшуючи руйнівний ефект падіння.

– Снігозатримувачі–зуби, призначені для м’якої покрівлі, мають оригінальну конструкцію. М’які покрівлі за рахунок захисної посипання (нековзна поверхня), утримують сніг, а велика його кількість може завдати шкоди покрівлі. Тому головне завдання снігозатримувачів не блокувати сніг, а навпаки збільшити тертя снігу про покрівлю.

Найнадійнішими вважаються трубчасті снігозатримувачі, так як гратчасті під масою снігу швидко ламаються. Снігозатримувачі підбирають під кожну покрівлю індивідуально, виходячи з її параметрів та кількості снігу, який випадає в даному регіоні.

Відправити заявку на очищення даху від снігу

Чистити дах від снігу в приватному будинку, або встановити снігозатримувачі – вирішувати власникам. Тільки не слід забувати про реальну загрозу, пов’язаної з накопиченням снігу на даху будівлі.


Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>