Скляний фасад: монтаж, ремонт, мийка

Дуже широке застосування в будівництві скла дозволило створювати нові напрямки в архітектурі та будівництві, скло надає висотним будівлям легкість і естетичність при збереженні елегантності.

Потрібно відзначити, що з часом з’явилося дуже багато різних світлопрозорих конструкцій, за допомогою яких успішно вирішуються багато архітектурні завдання. Сьогодні на вітчизняному ринку світлопрозорі конструкції можна класифікувати так: покрівля, вікна, вітрини, фасадні системи, вітражі, зенітні ліхтарі, зимові сади, міжкімнатні двері, вхідні системи, балконні огорожі, конструкції кабін постів охорони, конструкції зупинок і т. д.

Скляний фасад – це складний організм, який «дихає» при реакціях на холод і тепло, і «плаче» при стрибках температури і вологості. Для того, що б скляний фасад працював правильно, потрібно не тільки вибрати правильний вигляд конструкції, а так само вирішити технічні завдання, наприклад: яким чином буде здійснюватися вентиляція, видалення диму, гасіння пожежі, захист від сонця, захист від блискавки. Якщо не враховувати будь-яку з вище перерахованих завдань, можуть виникнути дуже неприємні наслідки і збільшення витрат пов’язаних з експлуатацією будинку.

Світлопрозорі системи можна розділити за ознаками:
– по матеріалу (з якого складається несучий каркас), наприклад: алюмінієвий, металопластиковий, сталевий, дерев’яний.
– за кількістю контурів (або одинарні системи фасадного скління або подвійні), бувають близько розставленими (від 150 до 300 мм), а так само коридорного типу (до 1000 мм), використовуються рідко через дуже високу вартість від 1000 у.е./кв. м.
– діляться по можливості вентиляції на: вентильовані (подвійні фасади) і не вентильовані фасадні системи. Можуть бути виконані:
1) скляний фасад і звичайна стіна,
2) зовнішній і внутрішній фасади.

Так само скляні фасадні системи можуть мати різні властивості, можуть бути як холодними, так і теплими, і тепло – холодними. Пристрій тепло – холодних скляних фасадів виконують для скління величезних площ, де не всі конструкції повинні бути термоизолированными і світлопрозорими.

Поверхня (скляна) над стінами має декоративну роль, тоді використовують легкий алюмінієвий каркас без терморозриву, що істотно знижує вартість контсрукции. Зовні розшивання складається з планок (алюмінієвих) шириною від 75 до 80 мм.

Найбільш складною і заплутаною класифікацією є класифікація за видимої частини несучого скляного каркаса. Таким чином ділять на вітраж, стояково-ригельное фасадне скління, структурний , напівструктурне скління, спайдерні системи (системи точкового кріплення), так само фиттинговые і коннекторные системи точкового кріплення.

Вітражні фасадні системи – це системи скління, яка є частиною віконних і дверних систем. Особливість даної системи скління є те, що скління ведеться зсередини і фіксується штапиком. Цю систему можна застосовувати для скління похилих поверхонь і висотних фасадів.

Стояково – ригельні фасадні системи – це стандартні фасадні системи, які мають видатні декоративні вставки, які мають ширину 50, 52, 55, 60,70 мм. найвдаліші види цих систем дуже універсальні і можуть бути застосовані для виробництва фасадів висотних так і зимових садів, куполів, світлопрозорих дахів. Монтаж виробляють зовні будівлі промислові альпіністи.

Для виробництва похилих систем скління використовується система з трирівневим відведенням конденсату та має спеціальні збірники вологи.

Відправити заявку на висотні монтажні роботи

Структурне скління – це система скління, в якій всі склопакети (скло) впритул примикають один до одного, і не мають металевих накладок (зовнішніх). Скла клеяться на металеву раму, яка вставляється у стояково – ригельний каркас, або клеїться до несучого каркаса. Для структурного скління склопакети повинні клеїться спеціальним силіконом, який стійкий до ультрафіолетового випромінювання.

Напівструктурне скління відрізняється від структурного тільки тим, що кожний склопакет обрамлений зовні фіксуючим алюмінієвим кантом. Це дозволяє уникнути проклеювання склопакета. Найпоширеніша помилка – це застосування звичайного склопакета а не склопакета з стійкою до ультрафіолету силіконової герметизацією.

Спайдер – скління. Системи мають точкові кріплення досить нове віяння в фасадних світлопрозорих конструкціях. Герметизація досягається за рахунок заливки спеціального силіконового герметика в простір між склопакетами. А самі склопакети тримаються на кронштейнах – спайдер, які кріпляться до несучого каркаса. Фасадні профілі повинні мати гарну герметичну точність, відсутність продуваний, перекосів, протікання і забезпечувати надійне примикання алюмінієвих і скляних частин фасаду. Всі кріпильні частини повинні бути виконані з нержавіючої сталі і алюмінієвих сплавів.

Велика кількість унікальних властивостей притаманне алюмінієвих сплавів, з-за чого їх часто використовують у будівництві. Деталей і виробів з алюмінію характерно мати легкий вага, висока міцність, підвищену пластичність при низьких температурах, вони не магнітні, при ударі не дають іскру, так само, мають високу стійкість до корозії. Поширення набули сплави алюмінію з магнієм (збільшує міцність), кремнієм (покращує ливарні властивості), з авилем (який застосовують для створення скляних фасадних конструкцій). Вироби з сплаву алюміній + авиль мають довгий термін служби, стійкі до стрибків температуру від -80 до 100 С. Так само як і багатьом металам алюмінію характерна хороша теплопровідність (тому під кожен проект підбирають «теплі» і «холодні» профілі). Розрізняються профілі кількістю камер, наявністю армованого скловолокном поліаміду (термовставки).

Обслуговування скляних фасадів полягає в регулярній (не рідше двох разів на рік) миття фасаду альпіністами. Для миття фасаду застосовуються слаболужні розчини, безпечні для ущільнювальних гумок.
При необхідності, заміна склопакетів на висоті, так само виробляється промисловими альпіністами.

Статті по темі:

  • Промислові альпіністи: миття вікон та фасадів
  • Мийка куполів і похилого скління
  • Водний камінь або білий наліт на склі
  • Промислові альпіністи: очищення фасадів
  • Генеральна мийка фасаду
  • Мийка фасадів багатоповерхових будівель
  • Самоочисні склопакети: фантастика чи реальність?
  • Як помити вікна дешево?
  • Професійна мийка фасадів будинків, вікон та вітрин
  • Мийники вікон
  • Помити вікна

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>