Миття вікон: народні рецепти

На сьогоднішній день в арсеналі професійних мийників вікон є великий вибір сучасних ефективних хімічних засобів для очищення скла. Але чи так вони хороші для домашнього застосування? Спробуємо розібратися, як відбувалося миття вікон в квартирах наших бабусь і прабабусь.

Перше, що нам згадалося – засіб «Секунда» і купу старих газет. Рідина розпилюється на скло і рівномірно растиралась по всій площі. Потім, вікно треба було витерти насухо чистими газетами. Скла виходили особливо блискучими з-за свинцю, що входив в склад типографської фарби.

Деякі домогосподарки досі рекомендують додавати у воду спирт або горілку – миття вікон набуває особливий аромат! Спиртовий розчин дозволить помити вікна в квартирі навіть при негативній температурі.

Ще одне популярне в народі універсальний чистячий засіб, у тому числі і для миття вікон – крейда. Розчиніть у воді трохи крейди і вимийте вікна. Після висихання скла, видаліть залишки крейди м’якою ганчіркою. Таким же чином можна використовувати зубний порошок.

Досить часто, вікна в квартирі запотівають. Особливо це помітно на кухні. Якщо Ви прихильник застосування традиційних екологічно чистих засобів, запобігти запотівання можна за допомогою розчину хлорного вапна. Альтернативний спосіб, що дозволяє запобігти запотівання стекол – звичайне мило. На початку, виконується мийка вікон за традиційною технологією. А потім, необхідно рівномірно натерти вже чисті скла перенасиченим мильним розчином з невеликим додаванням гліцерину.

Видалити складні забруднення зі скляних поверхонь можна за допомогою половинки цибулини – говорить народна мудрість. Головне, не забути після цього, помити вікно теплою водою.

Зробити модну тонування стекол? Немає нічого простіше! Додайте у воду мідний купорос або синьку, і протріть отриманим розчином скло. Синій або зелений відлив – забезпечений.

Відправити заявку на миття вікон альпіністами

Миття вікон у квартирі не передбачає застосування сильнодіючих розчинів. Але на всяк випадок, перш ніж приступити до миття вікон новим хімічним засобом, приготуйте розчин, зазначеної виробником пропорції, і змочіть в ньому чисту ганчірку, і потріть раму і підвіконня в малопомітному місці. Зачекайте пару хвилин, потім сполосніть водою. Деякі очисники можуть зіпсувати лакофарбове покриття.

І, наостанок, ще кілька порад, які зроблять миття вікон в квартирі простіше:

– Надати склу особливий блиск допоможуть нашатирний спирт або оцет. Додайте в розчин для миття вікон кілька крапель (концентрація не повинна перевищувати 1:100).

– Не варто затівати миття вікон під прямими сонячними променями або в жарку погоду – вода на склі висохне швидше, ніж Ви встигнете її стягнути. На вікні залишаться брудні патьоки.

– Для затирання невеликих помилок, допущених при митті вікон, використовуйте шматок замші, серветку з мікрофібри або паперові серветки.

– Не змішуйте різні хімічні засоби в один «коктейль» – ефект може вийти зовсім не передбачуваний.

Післямова.

Зовсім не обов’язково йти в магазин у пошуках дорогого кошти для того, щоб помити вікна. Цілком можна обійтися підручними засобами і «бабусиними» рецептами.

Яким би чином не проводилася миття вікон в квартирі, одне можна сказати точно, чисті вікна – запорука гарного настрою для всієї родини!

Статті по темі:

  • Промислові альпіністи: миття вікон та фасадів
  • Миття вікон або митті стекол – як правильно?
  • Водний камінь або білий наліт на склі
  • Все про миття вікон в квартирі
  • Догляд за пластиковими вікнами
  • Як помити вікна дешево?
  • Мийники вікон
  • Помити вікна

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>