Миття вікон або митті стекол – як правильно?

Здавалося б, мийка вікон – дуже просте заняття. Однак він вимагає великих затрат сил. Добре, якщо є під рукою засоби, які дозволяють спростити цю працю. Якщо ви зібралися помити вікна, візьміть собі в помічники склоочисник (інакше його називають стяжкою, або сгонкой). Це нескладний пристрій можна зараз придбати в кожному магазині господарських товарів. Виглядає як Т-подібна ручка з гумовою смужкою. Трапляється, що господині, використовують стяжку вперше, розчаровуються. Їм здається, що мийка вікон звичної газетою набагато простіше і зручніше. Причину цього розчарування здогадатися неважко: ці господині просто-напросто не прочитали інструкцію. Насправді ж миття вікон за допомогою стяжки набагато легше і швидше, та і результат роботи вас безсумнівно порадує!

Що ж нам знадобиться для правильного миття вікон (по-науковому це називається “стеклопротирка“)?

  • Стяжка;
  • Губка (можна взяти просто шматок поролону);
  • Жорстка губка (в нагоді для видалення серйозних забруднень);
  • Суха ганчірка з бавовняної тканини;
  • Миючий засіб (в домашніх умовах підійде будь – наприклад «Прогрес» або Fairy);
  • Резервуар для води (таз, відро).

Отже, всі необхідні інструменти готові. Тепер потрібно підготувати вікно.

Першим ділом приберемо з підвіконня і прилеглої території все зайве: електроприлади, посуд, горщики з квітами та інші предмети, оскільки при митті вікон, вниз неминуче стікає деяку кількість брудної води. Воду набираємо не більше половини відра, інакше вона може розлитися по підлозі. Тепер додамо миючий засіб: краплі дві, не більше. Навіть з такої кількості розчину за допомогою губки нам вдасться отримати дуже багато густої піни для якісного миття вікон!

Викладемо на підвіконня все, що нам знадобиться для миття вікон: ємність з водою, стяжку, жорстку губку. Якщо ви наділи штани, ганчірку зручно покласти в лівий задній кишеню. При роботі в повний зріст найзручніше стяжку для миття вікон тримати в правому задньому кишені, тоді вам не доведеться постійно за нею нахилятися.

Працюємо губкою. Розмиваємо забруднення.

Для початку необхідно її намочити і віджати так, щоб вода не могла самостійно з неї стікати. Тепер приступаємо до миття вікна – змочує скло, намагаючись, щоб жодна його частина не залишилася сухою. Нехай вода розчинить накопичилася бруд. Потім промиємо губку, обведемо скло по периметру. Краще натискаємо пальцем в стик скла і рами: тут накопичується найбільше бруду.

Тепер зганяємо бруд вниз. Якщо вікно не дуже забруднене, цей пункт можна не виконувати. Однак при митті вікон з зовнішньої сторони цю процедуру необхідно виконати в будь-якому випадку – це спростить нам завершальний етап роботи. Стяжку не витираємо, на які утворюються смуги уваги не звертаємо. Все, що від нас вимагається – це зробити стяжкою кілька рухів зверху вниз. Потім ще раз змочує скло губкою. Тепер можна переходити до чистовому етапу. Головне, не поспішати – мийка вікон не терпить суєти, інакше неодмінно залишаться небажані плями і розводи.

Протираємо вікно начисто. Мийка вікон завжди починається з самого верху. Намагаємося тримати стяжку під кутом 20-30° – в цьому випадку вона переміщується легко і не залишає смуг на склі. Робимо тільки горизонтальні рухи. Кожен раз стяжка частково перекриває ділянку протертий попереднім проходом. Не переживайте, якщо не вийде помити вікно з першого разу ідеально. Завжди можна намочити скло, і виконати миття вікон ще раз.

Відправити заявку на миття вікон

Після кожного проходу стяжку ретельно витираємо, щоб вона не залишала за собою смуг. При витиранні стяжки руки повинні рухатися в протилежних напрямках. Для протирання вікна нам знадобиться дуже багато сухих ганчірок. Промоклу ганчірку необхідно відразу ж замінити, щоб вона не залишала слідів на склі. Висохлі ганчірки можна знову використовувати для протирання скла – на якість робіт це не вплине. Ганчірки нам потрібні тільки для того, щоб очистити і підсушити гумову частину стяжки.

Наостанок візьмемо абсолютно суху тканину і видалимо зі скла невеликі краплі води і малопомітні смужки, залишені стяжкою. Звернемо ганчірку в щільний клубок і подихаємо на нього. Тепер витремо цієї ганчіркою плями на склі. Бажано пройтися також і по краю скла, бо там теж могло залишитися невелика кількість води.

Наше вікно знову чисте! Звичайно, забувати про укосах і підвіконнях теж не годиться, але це зовсім нескладно: просто помиємо їх губкою і витремо насухо. Використовуючи стяжку, ми витратимо на миття вікна стандартного розміру близько 20 хвилин. Мийка вікон перетворюється з неприємної необхідності в веселе розвага!

Не зайвим буде нагадати, що мийка вікон в житловому будинку повинна проводитися два рази на рік – навесні і восени. Миття фасадного скління в промислових будівлях виконують не рідше одного разу на рік.

Статті по темі:

  • Промислові альпіністи: миття вікон та фасадів
  • Водний камінь або білий наліт на склі
  • Миття вікон: народні рецепти
  • Все про миття вікон в квартирі
  • Догляд за пластиковими вікнами
  • Як помити вікна дешево?
  • Мийники вікон
  • Помити вікна

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>