Догляд за пластиковими вікнами

У результаті колосального розвитку нових технологій, прогресу у сфері комфорту та спрощення нашого життя, пластикові вікна стали доступні багатьом. Тепер їх встановлюють у більшості житлових приміщень. У користувачів з часом виникає цілком закономірне питання: “Як за ними доглядати?”

Багато хто відповість: “А навіщо за ними доглядати? Вони ж пластикові!”, можливо, це дійсно так, але тільки приділити їм належну увагу, ви можете продовжити термін їх експлуатації.

 

Задуматися про догляд за пластиковими вікнами необхідно вже під час установки. Попросіть майстра, встановлює вам вікно, не видаляти захисну плівку до закінчення монтажу, щоб уникнути подряпин в процесі робіт. Але! Не забудьте видалити її відразу після закінчення робіт, адже до складу цієї плівки входить речовина, яка під впливом сонячного кольору офарбить ваші рами. Простежте і за прибиранням залишків “ремонту” з ваших нових вікон – цемент, штукатурку тощо.

А як “доглядати” за вікном після його встановлення? Давайте розглянемо це питання по порядку:

Рама:

Почнемо ми з основи, а основа у нашому вікні це рама. Для того щоб підтримувати “профіль” в чистоті його необхідно періодично мити такими засобами, як мильні розчини, засоби для миття посуду, а також спеціалізовані набори по догляду (інтенсивний очисник). Зауважте, що раму необхідно мити м’якою тканиною, для того щоб уникнути подряпин. Ні в якому разі не застосовуйте абразивну губку для посуду!

Не варто забувати про те, що при догляді за ПВХ заборонено використовувати різні нітросоставов, бензин, кислоти, розчинники, адже вони здатні не тільки пошкодити пластик, але і знищити “природній захист” пластикового вікна. А різні гранульовані речовини (порошки тощо) можуть, дряпаючи пластик створити нерівності, в яких згодом буде затримуватися бруд.

Скло:

Наступна важлива частина вікна – скло. Загалом правила ті ж – для того, щоб уникнути пошкоджень скла не варто його мити абразивними або твердими предметами. Внутрішня поверхня практично не мажеться, а, отже, великої уваги до себе не вимагає. Як і звичайні вікна, сучасні склопакети вимагають регулярного миття. Помити вікна можна за допомогою рідини для миття посуду.

Догляд за вікнами з інертними газами:

А тепер розглянемо цікаві види склопакетів, які наповнюються інертними газами (аргон, криптон та їх суміші). Ще з шкільного курсу хімії ми знаємо, що інертні гази можуть випаровуватися, за нормами 10% за десять років, але у випадку якщо ви придбали не якісне вікно не намагайтеся самі закачати газ у вікно – краще запросіть фахівців.

Фурнітура:

Великого впливу піддається віконна фурнітура – ручки, петлі, засувки тощо Для збереження їх зовнішнього вигляду, а так само продовження терміну служби необхідно, як мінімум, два рази на рік змащувати рухомі частини механізмів різними маслами (вазелін, машинне масло). Як це зробити самому? Досить просто влити олію в спеціальні отвори (вони зазвичай зазначено в інструкції).

Підсумки:

Більшість провідних виробників вікон надають додаткову гарантію на різні складові частини вікна, а так само надають послуги з їх обслуговування. Якщо ви не володієте достатньою кількістю вільного часу на догляд за пластиковими вікнами, ви можете викликати майстра, який зробить це за вас.

Відправити заявку на миття вікон

Дотримуйтесь інструкцій, і ваше вікно ще довго буде служити вам, радуючи теплом і світлом вас і ваших рідних.

Статті по темі:

  • Промислові альпіністи: миття вікон та фасадів
  • Миття вікон або митті стекол – як правильно?
  • Водний камінь або білий наліт на склі
  • Миття вікон: народні рецепти
  • Все про миття вікон в квартирі
  • Як помити вікна дешево?
  • Мийники вікон
  • Помити вікна

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>