Засоби малої механізації в промисловому альпінізмі

Вже давно немає необхідності переконувати кого-небудь у доцільності використання засобів малої механізації. Промисловий альпінізм, як і будь-який інший вид професійної діяльності людини, що вимагає застосування засобів малої механізації при виробництві цілого ряду робіт на висоті. Це дозволяє значно збільшити продуктивність і скоротити відсоток праці, який верхолази раніше виконували вручну.

Застосування електричних лебідок при підйомі вантажів

Підйом негабаритного вантажу, наприклад дивана, можна виконати за допомогою техніки поліспаста. Але для цього буде потрібно велика кількість мотузки і блоків. На монтаж та наладку системи поліспаста промислові верхолази витрачають значну кількість часу. Набагато простіше підняти вантаж лебідкою, і при цьому використовувати техніку промислового альпінізму для організації точок навішування і забезпечення безпеки висотників. Це найдешевший спосіб доставки негабаритного вантажу на висоту. Промислові альпіністи можуть супроводжувати вантаж на всьому протязі підйому, при необхідності відхиляючи його або змінюючи траєкторію підйому.

До негабаритним вантажів можна віднести світлові короби і панель-кронштейни. Далеко не завжди є можливість підігнати автокран для монтажу зовнішньої реклами. Верхолази можуть підняти рекламну конструкцію в умовах обмеженого простору. Промисловий альпінізм дозволяє легко знаходити оптимальне рішення в кожному конкретному випадку.

Добре себе зарекомендували лебідки та видалення дерев. Верхолази закріплюють на стовбурі тросова або мотузяний зашморг, і з допомогою лебідки задають необхідну напрямок падіння дерева.

Незамінні ручні лебідки при монтажі тросової рами для банера. При значних габаритах рекламного місця не завжди виправдано використовувати талрепи. Промислові альпіністи дають натяжку несучого тросу лебідкою.

Очищення плоских дахів від снігу

Очистка даху від снігу відноситься до робіт підвищеної небезпеки. Цим видом діяльності традиційно займаються промислові альпіністи. Для того, щоб очистити скатну покрівлю, верхолази використовують снігові лопати. Під впливом сили тяжкості сніг сам з’їжджає з даху, достатньо його просто підштовхнути в потрібному напрямку.

При очищенні плоскої покрівлі від снігу гравітація не помічник. Не раціонально перетягувати або перекидати тонни снігу лопатами вручну. Набагато ефективніше підняти на покрівлю роторний снігоочисник. Очистка даху від снігу механічним снігоочисником – найдешевший спосіб позбавити покрівлю будівлі від зайвої снігового навантаження. Для забезпечення безпеки робіт на покрівлі верхолази використовують техніку промислового альпінізму.

Проте не слід застосовувати шнековий снігоочисник для очищення від снігу скатних дахів. При роботі на похилих поверхнях, моторне масло може нерівномірно надходити в двигун, що призведе до передчасного виходу апарату з ладу.

У ряді випадків, промислові альпіністи користуються автомобільними лебідками.

Миття фасадів керхером

Застосування механізмів при миття фасадів – не данина моді, а нагальна необхідність. У сучасному місті помити фасад будівлі хоча б один раз на рік доводиться кожному власнику нерухомого майна. Якщо мова йде про миття фасадів з пористої облицюванням – штукатурка, шуба, природний камінь, то найефективніший спосіб очищення такого фасаду – помити апаратом високого тиску (наприклад, Керхер).

Даний тип апаратів дозволяє під час миття фасаду наносити хімічні чистячі засоби на поверхню, що очищається, що особливо важливо при миття фасадів будівель, що стоять уздовж великих магістралей. Миття фасадів керхером позбавляє промислових альпіністів від потреби терти фасад вручну або очищати щітками. Струмінь води високого тиску вибиває бруд із самих важкодоступних місць, очищає поверхню від атмосферних забруднень.

Промисловий альпінізм в комбінації із застосуванням засобів малої механізації дає значний виграш при виробництві багатьох робіт на висоті. Верхолази перекладають частину рутинної роботи на механізми, що, в свою чергу, дозволяє отримати хороший економічний ефект – зниження собівартості верхолазних робіт. Наприклад, розрахунки показують, що витрати на використання снігоочисника для очищення даху від снігу окупаються за 2-3 місяці, тобто менш ніж за один сезон. А застосування апарату високого тиску зменшує витрати на миття фасадів на 50-60%!


Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>