Промисловий альпінізм. Історія виникнення

Istoria-promalpa

Промислові альпіністи з’явилися на початку двадцятого сторіччя, як інновація в будівельній індустрії. Починали будуватися ГЕС, хмарочоси в США, заводів і фабрик ставало все більше, промисловості терміново були потрібні нові можливості виконання висотних робіт.

На початку будівництва Греблі Гувера (Америка) на початку тридцятих років з’явилася необхідність очищення і зміцнення стін каньйону від рухливих скельних порід. Вода, замерзала і відтавала, тим самим залишаючи за собою великі тріщини в скельній породі. З цим завданням впоралися професійні гірники-шахтарі, що використалиодинарну мотузку і примітивне спорядження. Вони робили отвори в скельній породі і закладали в них вибухівку.Недолік альпіністської підготовки, брак необхідного спорядження і відсутність техніки безпеки призвело до величезної кількості жертв через падінь з висоти.

Istoria-promalpaВ СРСР вперше промисловий альпінізм применился під тимчасова ВВВ. Альпініст Михайло Михайлович Бобров (1923 р.н. Герой Радянського Союзу) за часів блокади Ленінграда в бригаді альпіністів брав участь в маскуванні золотих шпилів, усуваючи можливість фашистам знищувати їх прицільним вогнем.

В 70-х роках був придуманий сучасний альпіністський трос і надійне альпіністське обладнання. Нинішній сучасний вигляд і найширше застосування промисловий альпінізм, як технологія, так і як професійна діяльність набуває на початку вісімдесятих.

В книжці «Скелелази: спорт і професія» Л. М. Замятін пише про промисловий альпінізмі, в тому числі і про 60-х роках, коли будувався Токтогульской ГЕС на річці Нарин. Верхолази і їхні учні виконували роботи на безлічі об’єктах – в тому числі зводили Саяно-Шушенська ГЕС.

Вам, швидше за все, доводилося зустрічатися з людьми, які щось виконують на фасадах – миють , ремонтують, штукатурять, бурят, варять і так далі.

Промисловий альпінізм – це виконання висотно-монтажних робіт із застосуванням спеціальних страхувальних засобів, де головними засобами робіт є трос і альпіністське спорядження. Небезпека в цій спеціальності дуже велика, в зв’язку з цим тут потрібна хороша підготовка. Від страху висоти неможливо застрахуєшся, тому в промальп приходять люди, яким подобається висота і вироблення адреналіну. Звичайно, це не говорить про те, що у верхолазів відсутній страх висоти просто ставлення у них до неї особливе. Але при будь-якому відношенні до висоті не слід забувати про техніку безпеки, так як це може бути чревате.

У промислових альпіністів найрізноманітніші професії. ПРОМАЛЬП бажано володіти якомога більшими будівельними навичками. Допоможе вміння мити вікна, фасади будівель, виконувати монтажні роботи, утеплювати стіни квартир, штукатурити, фарбувати, очищати дахи від снігу та бурульок і так далі. Промисловий альпініст – це і є спеціальністю, якої не коректно плутати з монтажником або висотником. У промислових альпіністів є бажання працювати з певними видами робіт, але як показала практика зазвичай робота у них різноманітна.

В промислові альпіністи приходять як колишні спелеологи, так і просто люди, яких зацікавила дана робота. Деякі ПРОМАЛЬП не лише працюють на висоті, але і відпочинок воліють проводити активно в горах і подібної місцевості.Для багатьох промислових альпіністів дана робота є навіть не роботою, а сенсом життя. Робота стає як наркотик і при довгій відсутності замовлень люди постійно вибираються в гори або мінімум до навчальних закладів, які готують альпіністів і проводять різні змагання.

Величезну важливість при роботі приділяється свого спорядження і мотузках, так як це показує рівень промислового альпініста. Придбати спорядження не проблема, так як на ринку надано безліч різноманітних фірм, таких як зарубіжні Petzl, Skylotec, Kong, Edelrid, Singing Rock, Lucky і наші вітчизняні Крок, Венто, Вертикаль та інші. Вибирає спорядження кожен сам собі в залежності від можливостей і бажання. Багато хто віддає перевагу закордонним маркам, так як їх вважають якісніше і вибір у них більш великий, як і ціна, а й багато закуповуються у наших виробників, адже розцінки не кусаються, і в надійності не поступаються. Хоча більшість «Профі» використовує закордонне обладнання по тому, що це і більш солідно і для них ціна цілком нормальна на відміну від початківців промислових альпіністів.


Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>