Пристосування для роботи альпіністів (частина 2)

У другій частині статті ми продовжимо розмову про нестандартні прийоми, які використовують верхолази при роботі на складних або непідготовлених об’єктах.

Робота на вентильованих фасадах.

Промислові альпіністи, як правило, досягають свого робочого місця на фасаді з допомогою мотузок. Діаметр мотузки зазвичай буває від 10 до 12 мм. В місці, де вірьовка огинає парапет, якщо він виконаний з тонкого алюмінію, може утворитися вм’ятина. Це відбувається з-за того, що навантаження близько 100 кг припадає на ділянку, площею 1 см2. Були відзначені випадки, коли будівельники економили на ребрах жорсткості при монтажі парапету, і з-за цього при навантаженні, яку створюють верхолази, може зірватися з кріплень цілий лист парапетної обшивки.

Щоб уникнути деформації парапетів внаслідок контакту з альпіністської мотузкою була розроблена наступна технологія. З дощок збивається спеціальний щит з утримуючими брусками і системою кріплення. Промислові альпіністи розміщують його між парапетом і мотузкою. Цей щит одночасно виконує дві функції – рівномірно розподіляє навантаження на велику площу і служить захистом для лакофарбового покриття. Додатково можна зробити проріз для позиціонування мотузки.

При використанні подібних щитів, верхолази повинні надійно закріплювати їх, запобігаючи можливому падіння. Як правило, щити виготовляються висотниками за місцем, в залежності від ширини парапету, наявності огородження і т. д.

Аналогічним чином верхолази надходять, коли необхідно навісити мотузки над тендітною ліпниною або над карнизом з полістиролу. Різниця лише в тому, що тут промислові альпіністи виготовляють П-подібну конструкцію.

Робота альпіністів в колодязях і шахтах.

Промисловий альпінізм має досить мало спільного зі спортивним альпінізмом. Швидше, промислові альпіністи ближче до спелеологам. З цього логічно припустити, що робота в умовах обмеженого простору – в шахтах або колодязях не є нездійсненним завданням. Багато провідні світові виробники спорядження для промислових альпіністів випускають спеціальні модифікації обв’язок і іншого обладнання, пристосованого саме до таких умов експлуатації. Найчастіше, висотники при роботі в колодязях використовують професійні ліхтарі, запозичені у спелеологів. Адже саме вони пред’являють жорсткі вимоги до якості індивідуальних освітлювальних приладів.

При роботі у вологому середовищі або в обводнених колодязях, промислові альпіністи можуть застосовувати сухі гідрокостюми і пластикатовые комбінезони, надзвичайно стійкі до стирання. Все це спорядження верхолази так само запозичують у дослідників печер.

Застосування сталевих тросів і ланцюгів в промисловому альпінізмі

При роботі з куто-шліфувальною машиною (болгаркою) або при виконанні зварювальних робіт висотники повинні приймати додаткові заходи безпеки, оскільки існує ризик перепалювання страхувальної мотузки іскрами або розплавом металу.

Один із способів полягає в застосуванні сталевого троса в якості основної страхувальної лінії. Безумовно, трос складніше перепалити випадкової іскрою. Проблема полягає в тому, що промислові альпіністи не можуть використовувати один і той же комплект спорядження при роботі з тросом і з мотузкою.
Альтернативою тросу є використання ланцюгів. Верхолази включають відрізок ланцюга в розрив або паралельно з основною мотузкою на ділянці, безпосередньо прилеглого до місця проведення робіт. Ланки ланцюга повинні бути заварені і мати діаметр, достатній, щоб промисловий альпініст міг встегнуть карабін.

Так, комбінуючи різні технології і застосовуючи кмітливість, промислові альпіністи виконують роботи у самих екзотичних і важкодоступних місцях. Нерідко, верхолази замовляють спеціальні пристосування для виконання робіт на конкретному об’єкті з унікальним кресленнями.


Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>