Пристосування для роботи альпіністів (частина 1)

На складних або не обладнаних належним чином об’єктах промислові альпіністи нерідко постають перед питанням, яким чином виконати ті чи інші роботи? Як організувати страховку? Кожен новий об’єкт вимагає індивідуального підходу.

Верхолази часто вдаються до нетрадиційних прийомів ведення робіт та використовують незвичайні пристосування. Досвідчені промислові альпіністи завжди мають у своєму арсеналі такі «козирі». У цій статті ми поговоримо про деякі з них.

Арбалет і промисловий альпінізм.

Здавалося б, ну що можуть бути пов’язані між собою звичайний арбалет і промисловий альпінізм? Відповідь на це питання не зовсім очевидний.

Не секрет, що перед початком будь-яких робіт, промислові альпіністи повинні надійно закріпити страхувальні мотузки, і тільки після цього приступити до виконання виробничого завдання. Найзручніше працювати на житлових і офісних будівлях – верхолаз піднявся на ліфті на покрівлю і вже на робочому місці. А як бути, якщо необхідно організувати страховку на даху котеджу, а мансардного вікна або спеціальної драбини для доступу на дах немає? У такій ситуації промислові альпіністи можуть використовувати арбалет для перекидання тонкого шнура через будівлю. Потім, за репшнур витягується основна мотузка, і кріпиться з протилежного боку. Все, страховка готова! Немає необхідності з ризиком для життя дертися по круто похилій даху до конька, для того щоб закріпити мотузку за антенну щоглу або сумнівну вентиляційну трубу. Висотники повинні акуратно укласти репшнур кільцями, щоб уникнути заплутування.

Цей спосіб можна застосовувати і в інших складних випадках. Наприклад, наші промислові альпіністи використовували спортивну рогатку для навішування мотузок під куполом храму. Потрібно обережно перекинути мотузку через силові елементи купола на висоті близько 20 м від підлоги, при цьому не пошкодивши вівтарну частину і внутрішнє оздоблення церкви. Таким же чином ми регулярно перекидаємо страхувальні мотузки при роботі на деревах. Особливо це важливо, коли необхідно виконати санітарну обрізку високих сосен. Промислові альпіністи можуть піднятися по стовбуру з допомогою спеціальних петель, але простіше перекидати мотузку з одного дерева на інше. Арбалет або рогатка в цій ситуації просто незамінні.

Автомобіль – як точка кріплення для альпіністів.

Повернемося до попереднього прикладу – промислові альпіністи перекинули страхувальну мотузку з допомогою арбалета через дах стоїть окремо, котеджу, а прив’язати її внизу не до чого. Далеко не на будь-якій ділянці ростуть товсті дерева або є міцний паркан, який можна використовувати в якості надійного кріплення. Автомобіль ж крім маси, володіє незаперечною перевагою – його можна переміщати по мірі необхідності. Самим надійним для кріплення мотузки елементом автомобіля, безумовно, є фаркоп. У його відсутність можна зав’язати мотузку пружини амортизатора або за колесо. Необхідно стежити за тим, щоб при навантаженні мотузка не промяла крило або інші деталі кузова.

Слід зазначити, що перекидати мотузку через будівля має сенс при висоті не більше 5 поверхів. При більшій висоті будови, доведеться використовувати мотузки великої довжини, а вони мають властивість розтягуватися, що послужить перешкодою для нормальної роботи промислових альпіністів.

Використання автовишки як точки кріплення мотузки для верхолазів.

Приватний, і досить екзотичний варіант застосування попереднього способу. Використовується при роботі на фасадах складної конфігурації. Автовишка використовується як засіб доступу для промислового альпініста в потрібну точку. Далі, він зміцнює мотузки до кошику, і здійснює спуск із застосуванням техніки промислового альпінізму. Цей спосіб ведення висотних робіт виправданий при роботі верхолазів під великими карнизами, трубах та інших важкодоступних місцях.


Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>