Оптимізація роботи промислових альпіністів

При проведенні висотних робіт із залученням промислових альпіністів, важливе значення має оптимізація робочих процесів, правильний вибір стратегії виконання висотних робіт.

Наприклад, при митті вікон на висотних будівлях необхідно враховувати такі параметри, як:

  • напрямок вітру – щоб уникнути забрызгивания раніше помитих ділянок скління брудною водою;
  • траєкторія руху сонця – для миття розпеченого сонцем скла промислові альпіністи витрачають величезну кількість води, трудовитрати зростають багаторазово, при значному зниженні якості миття вікон;

При проведенні інших видів робіт промисловими альпіністами, рекомендується заздалегідь продумати послідовність проведення робіт, оцінити кількість і якість точок закріплення страхувальних мотузок. У деяких ситуаціях, промислові альпіністи мають можливість провести підряд кілька спусків не перенавешивая робочі мотузки, а лише застосовуючи відтяжки. Тим самим досягається значна економія часу.

Як відомо з шкільного курсу фізики, сила дії дорівнює силі протидії. Працюючи в безопорному просторі, промислові альпіністи прикладають деяке зусилля до поверхні, на якій необхідно виконати роботу. Будь-то мийка вікон або буріння отворів перфоратором – сила протидії відкидає промислового альпініста від стіни будівлі. Для запобігання подібного ефекту застосовують засоби персонального позиціонування, такі, як – скайхук і присоска. Особливо це стає актуальним при роботі промислових альпіністів на великих відвіси – більше 5 поверхів.

Присоски використовуються, головним чином, при роботі промислових альпіністів на склі або гладких облицювальних матеріалах. Основним параметром при виборі присоски є зусилля, яке необхідно прикласти до неї для її відриву від поверхні. Чим значення вище, тим більше її утримуюча здатність. Оптимальними з точки зору застосування промисловими альпіністами, є присоски, виконані в алюмінієвому корпусі. Присоску не слід використовувати на брудному сухому склі – є ризик пошкодження гумової мембрани.

Відправити заявку на послуги промислових альпіністів

Скайхуки прийшли в промисловий альпінізм зі скелелазіння та технічного альпінізму, але відразу дуже добре себе зарекомендували. Скайхуки відрізняються розміром і формою дзьоба. Часто можна зустріти саморобні гачки, зігнуті із сталевого дроту або пластини. Як правило, промислові альпіністи мають при собі скайхуки декількох розмірів, і підбирають їх з місця.

При роботі в підкупольному просторі, промислові альпіністи застосовують ще один прийом, запозичений з «великого» альпінізму. Звичайну дюралевую сходи кладуть між несучими балками або підвішують у горизонтальній площині таким чином, щоб з неї вийшла майданчик. Промислового альпіністові значно простіше провести роботи на висоті, маю зручну опору для ніг.

При формуванні технічного завдання для виконання висотних робіт альпіністами, слід враховувати, що промислові альпіністи, як правило, спускаються зверху вниз. Отже, чим більший обсяг роботи може справити промисловий альпініст за один спуск, тим нижчою буде собівартість одиниці виробленої роботи. Якщо необхідно виконати роботи в горизонтальній площині, наприклад, помити вікна на одному поверсі по периметру будівлі, то вартість відразу зростає в кілька разів. Те ж можна віднести і до монтажу банерів.

Якщо заздалегідь відомо, що будинок будуть регулярно обслуговувати промислові альпіністи, має сенс змонтувати стаціонарні точки для закріплення страхувальних мотузок. Це можуть бути як окремі вушка, пов’язані тросом в єдину систему, так і силова труба, закріплена вздовж периметра або коника покрівлі. Надійні, сертифіковані точки, розташовані в зручних місцях дозволяють значно знизити ризики при виробництві висотних робіт, заощаджують час на підготовку до роботи промислових альпіністів.


Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>