Подвійне скління фасаду (ФДО)

Dvojnoe-osteklenie

Технологія монтажу та експлуатації подвійного скляного фасаду (ФДО) запущенна в широке виготовлення зовсім недавно. Будови, де його використовували, легко було порахувати на пальцях однієї руки. Але в даний момент, цей метод скління, використовують багато архітекторів по всьому світу. 

Фасади з використанням подвійного скління – це тенденція в європейській архітектурі і популярність цього методу скління в наступних причинах:

–  бажання щоб об’єкти виглядали сучасно і скляні фасади повністю задовольняють ці побажання, плюс вони збільшують прозорість самої будівлі, що візуально збільшує внутрішньо приміщення і робить його більш освітленим;

– Зниження вуличного шуму, подвійне скління покращує характеристики звукоізоляції і позбавить співробітників від зовнішніх шумів;

– Економія коштів витрачаються на опалення будівлі; 

– Природна вентиляція.

Використання подвійного фасаду частіше інших цікавить архітекторів, які проектують офісні будівлі або у випадках, коли замовник хоче домогтися «усамітнення з природою» або збільшити природне освітлення будівлі. Також часто використовують другу зовнішню оболонку при реконструкції об’єктів.

Концепція та визначення

Фасад з використанням подвійного скління (ФДО) – це система, яка складається з пари скляних оболонок, між яких присутня відстань для організації спрямованого потоку повітря.

Детальний технічний опис (ФДО):

– Зовнішній шар (зазвичай суцільний) – часто складається з зміцненого (загартоване) скла в один шар. 
– Внутрішній шар скління: зазвичай застосовують термоізолюючий (ІСП) склопакет з двома або одним склом. Внутрішні панелі зазвичай складаються з загартованого або незміцнене прозорого, ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ (Low-E), самоочищення скла. ІСП можуть бути заповнені як повітрям, так і криптоном або аргоном. Покриття, у якого знижено світлопропускання, регулює сонячне випромінювання всередині приміщень. Внутрішню частину скління, можливо, виконати, як суцільним, так і частковим шаром.

Dvojnoe-osteklenie– Потік повітря між внутрішнім і зовнішнім склінням. Відстань між зовнішнім і внутрішнім склом варіюється від 200 мм, до двох метрів і в деяких випадках, може навіть перевищити його. Від цього проміжку, головним чином залежать властивості спрямованого потоку повітря – температура і стрімкість потоку, витрата, спосіб монтажу, на техніку, яку застосовують для управління освітленості (ролети, жалюзі).

– Повітряний потік в середині фасаду може бути:

  •    на сто відсотків природним
  •    з механічним регулюванням
  •    з електричною вентиляцією

У стандартної системи, в якій застосовується подвійне скління (ФДО):

  •  Є можливість відкривати вікно, щоб провітрити приміщення.
  •  Пристрій солнцезащити інтегровано в систему управління повітряними потоками.
  •   Радіатори для опалення, можливо, встановлювати зовні внутрішнього скління. 

Класифікація ФДО

Ключовий момент у тому щоб зрозуміти концепцію систем ФДО полягає в тому, що потрібно розбити їх по класах. Спільним підходом в категоризації ФДО – геометричний. За геометрії варто виділити чотири типи: 
– Багатоповерховий подвійний фасад: в даній варіації відсутня вертикальне і горизонтальне поділ, проміж двох засклених оболонок будови. Завдяки отворам, частина яких знаходиться знизу, а інша зверху будівлі здійснюється вентиляція всередині скління.

– Коридорний фасад: поділ горизонтальне зроблено для поліпшеної пожежної безпеки, звукової ізоляції або вентиляційного режиму.

– Коробчатий (секційне) подвійний фасад: в даному типі вертикальне і горизонтальне секціонування розділить фасад на маленькі «коробочки» навколо «вікон».

– Фасадне подвійне скління з димоходом: в даному типі ряди секцій коробчатого ФДО будуть з’єднані зі спеціалізованим вентиляційним каналом, який розташований між заскленням, що підсилить ефект.


Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>