Новорічне і святкове оформлення світлотехнікою в Києві

Montazh_girlyand_2

Пропонована вашій увазі стаття, дає можливість поглянути на питання новорічного та святкового оформлення приватних будинків, фасадів великих комерційних будівель, територій та інтер’єрів торговельних і розважальних центрів очима досвідченого монтажника, що виконує ці роботи не перший рік.

НОВОРІЧНЕ І СВЯТКОВЕ ОФОРМЛЕННЯ СВІТЛОТЕХНІКОЮ В КИЄВІ

Оформлення фасадів, дерев, ландшафтів, інтер’єрів. Допоможемо втілити найсміливіші фантазії! Вибирайте картинку і говорите: “Хочу так!” – ми знаємо як це зробити! У Вас є ідеї?! – У нас є технології їх реалізації! Потрібно порадитися з дизайнером? – він до Вас приїде! Ми монтажна компанія і з цього не нав’язуємо свої гірлянди. Закупівля здійснюється там де вигідніше Вам! Заміряє – консультант виїжджає оперативно і безкоштовно!

Москва не дуже яскравий і барвистий місто. Кліматичні умови, загазованість, запиленість, короткий світловий день в зимовий період роблять місто похмурим і сірим. Як же бути в свята, коли настрій просто зобов’язана бути піднесеним? Найпростіший вихід – додати світла і кольору!

Сучасні світлотехнічні пристрої зі смаком підібрані і грамотно змонтовані здатні перетворити навіть найпохмуріші куточки міста, розфарбувати сірі стіни, висвітлити темні кути, оживити давно облетіли дерева, створити святковий настрій і відчуття наближається дива!

Самі ж елементи світлотехніки досить прості і не так уже й різноманітні, але кількість комбінацій, які можна з них скласти воістину нескінченно і обмежується тільки вашою фантазією. Основні напрямки святкового світлового оформлення: фасади, дерева, інтер’єри, ландшафти, вітрини, новорічні ялинки.

ФАСАДИ

Святкове оформлення фасаду – найпомітніше, ефектне, об’ємне і мабуть, найактуальніше напрямок в умовах великого міста. Адже місто весь складається з фасадів. Оформлення фасаду світлотехнікою може бути новорічним, нейтрально-святковим або навіть повсякденним.

Знову ж правильним добором і розподілом світлотехніки можна підкреслити цікаві архітектурні елементи, привернути увагу до вітрини або вивісці, а можна і зовсім створити ілюзію зовсім іншої будівлі. Так на стіні сірого ангара можна створити контур діснеївського замку.
Для святкового оформлення фасадів, в даний час, найчастіше, використовуються наступні види світлотехніки: світлова завіса (в різних модифікаціях); світяться фігури (плоскі або об’ємні); гірлянди Belt Light; різні світлодіодні стрічки.

Основною складністю в новорічному оформленні фасаду є те, що будинки в Києві як правило багатоповерхові, а значить монтаж світлотехніки повинен проводитися на висоті. Крім того на цю саму висоту монтажника необхідно ще потрапити. Засоби доставки робочого на висоту: будівельні ліси, автовишка, сходи, методи промислового альпінізму.

При найближчому розгляді запропонованих варіантів легко прийти до висновку – що монтаж святкових (новорічних) прикрас на фасад суттєвої висоти, за участю промислових альпіністів, дешевше і простіше в узгодженні з міськими службами. Але універсальних рецептів тут немає і часто, доводиться комбінувати методи.

ТОВ «prom-alp.kiev.ua» має велику матеріально-технічною базою зі своїми лісами, вишками, сходами, обладнанням для канатного доступу і страховки на висоті. Що дозволяє нашим монтажникам легко підлаштовуватися до різних умов. При монтажі гірлянд на фасад, важливо пам’ятати, що свято приходить і йде, а будівля залишається. Необхідно дбайливо ставитися до фасаду і максимально використовувати наявні точки кріплення, такі як кронштейни прожекторів архітектурного підсвічування, ніші, колони, рекламні конструкції.

Разом з тим, фіксація прикрас на фасаді повинна бути достатньо надійною, здатної витримувати пориви вітру, збільшення маси внаслідок обмерзання або налипання мокрого снігу. Тимчасовість святкових прикрас часто сприяє зневажливим ставленням до надійності їх кріплення, що може привести до трагічних наслідків. Продавці світлотехніки, звичайно, можуть запропонувати технології кріплення, але лише досвідчені монтажники допоможу Вам знайти збалансоване рішення, що дозволяє досягти максимальної безпеки при мінімальному збиток об’єкту.

ДЕРЕВА

Світлодіодне прикраса дерев – найефектніший спосіб оформлення території, двору, дачної ділянки! В даний час для прикраси дерев (крім ялинок) використовуються світлодіодні гірлянди Clip light – Кліп Лайт. Так само у продажу є модифікації з лампами розжарювання. Застосовуються різні схеми підключення контролерів. Кліп Лайт монтується на дерево так щоб світлодіоди, розташовуючись на гілках, вимальовували їх контури в темряві, і дерево виглядало повністю складається з вогників необхідного кольору і яскравості.

Особливо ефектно дерево прикрашене Кліп Лайтом виглядає, коли переважна більшість світлодіодів розташовується на тонких изгибающихся гілках, що підкреслює складну будову крони. За допомогою Кліп Лайта можна буквально будувати крону дерева на свій розсуд, скорочуючи видимі частини надмірно виступаючих гілок і більш густо позначаючи гілки в місцях з рідкою кроною. В ідеалі дерево прикрашене Кліп Лайт має здаватися більше ніж воно є насправді. Навіть непоказний кущик при бажанні можна зробити центральним об’єктом святкової ілюмінації.

Світлове оформлення дерев досить універсально і актуально не тільки в святковий період. Змонтувавши на дерево Кліп Лайт, його зазвичай залишають надовго. Але важливо пам’ятати, що дерево продовжує рости, а неправильно змонтований Кліп Лайт йому в цьому заважає. Отже – намотування гірлянди необхідно виробляти, залишаючи деяку слабину, а раз на рік здійснювати перемотування.

Монтаж Кліп Лайт на дерево здійснюється, як правило, з автовишок, але по ситуації (наприклад при скрутному під’їзді), можливе застосування тури, лісів, сходів, канатного доступу, древолазного методу. Принцип монтажу Кліп Лайт на дерево полягає в рівномірному розподілі світлодіодів по гілках і стовбуру. Фіксація гірлянди здійснюється як намоткой так і з використанням додаткових засобів таких як ізолента і кабельні стяжки.

При монтажі Кліп Лайт взимку слід особливо дбайливо ставитися до дерева, так як гілки при негативних температурах дуже тендітні. Дуже складним моментом в оформленні дерев є робота з тонкими гілками – важливо відчувати до якого діаметру яку гілку можна використовувати і скільки світлотехніки на ній можна фіксувати – це дуже важливо! Монтажники ТОВ «prom-alp.kiev.ua» мають великий досвід оформлення дерев Кліп Лайт з подальшим обслуговування.

В процесі монтажу, час від часу, потрібно підключати змонтовані на дерево ділянки гірлянди, щоб мати можливість оглядати результат з різних ракурсів і відстаней і в разі потреби вносити корективи. Підключення змонтованих елементів до електричної мережі повинен виробляти електрик має при собі посвідчення з групою допуску з електробезпеки. Блоки живлення, через які живиться Кліп Лайт, для зручності експлуатаційних заходів та заміни, найкраще встановлювати на землі або в нижній частині стовбура.

СВЯТКОВЕ ОФОРМЛЕННЯ ПРИМІЩЕНЬ

Оформлення кімнат до свята, будь то Новий рік або будь-яке інше торжество – відмінне сімейне заняття, в якому можуть взяти участь мами, тата, діти і навіть гості. Це більше розвага ніж робота.

Але якщо мова йде про підготовку комерційного приміщення на превеликий заходу, то все, звичайно, йде інакше. Великі заходи – великі прикраси – велика відповідальність! Маленькими залишаються тільки терміни.

Святкове оформлення торгових закладів дозвілля, бізнес центрів, з їх галереями, атріумами, залами – завдання для професійних монтажників.

Найпомітнішим відмінністю святкового оформлення інтер’єрів, від оформлення фасадів та територій, є активне використання обсягу. Вуличні прикраси, майже завжди розподіляються по поверхнях будинків, газонів, дерев, парканів, а елементи внутрішнього оформлення, все частіше розміщуються над глядачем, тобто фіксуються в різних точках простору.

Міські жителі звикли здавалося б до будь-яких видовищ, але ширяють над головами або застиглі в повітрі величезні яскраві об’ємні тематичні фігури і по сей день, мало кого залишають байдужими. ефект підвісних прикрас можна посилити світлом, якщо направити на фігури проектор або передбачити їх світіння зсередини.

Використання світлотехніки в святковому і особливо в Новорічному оформленні приміщень, не менше актуально ніж в оформленні вулиць. Світлодіодні гірлянди, світлові завіси, всілякі сніжинки кульки і бурульки, в умілих руках монтажників, втілюють найнеймовірніші задуми дизайнерів і перетворюють будь-яке приміщення в святковий.

Найважливішою особливістю робіт з підготовки приміщень до святкових заходів є те, що терміни закінчення робіт тут, дійсно, ніяк, не можна зрушити! Кому буде потрібно святкове оформлення, коли свято вже пройшов ?!

Фахівці нашої організації мають досвід великих монтажних робіт по святковому оформленню приміщень, фасадів і територій в стислі терміни.

НОВОРІЧНЕ ОФОРМЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ ЗОВНІ

Чи варто залучати для оформлення приватного будинку до новорічних свят фахівців або спробувати впоратися з цим завданням самостійно – питання спірне і відповідь на нього у кожного буде свій. Все залежить від того, що ви хочете отримати в результаті, від наявності вільного часу, від розмірів будинку, від фінансових можливостей.

Розгубитися, недосвідченому в цій справі людині, можна вже над першим питанням: “Як прикрасити?”, Що я взагалі хотів? “. Дійсно, де взяти ідеї для прикраси будинку?

Вийти зі скрути простіше ніж здається. Якщо ви націлені на щось унікальне, що таїть у собі глибокий зміст і претендує на місце в історії мистецтва, то без допомоги фахівців не обійтися. Зателефонуйте нам і замовте кілька дизайн проектів на основі ваших побажань і відчуттів. Можна зробити й простіше – забийте в пошуковому рядку браузера: “Новорічне оформлення приватного будинку”, перейдіть в розділ “Картинки” і вам, абсолютно безкоштовно, будуть надані ідеї сотень дизайнерів реалізовані на тисячах об’єктів. Виберіть те що вам до душі і прикрашайте свій будинок, своїми руками, по готовому зразку.

Основні прийоми прикраси приватного будинку зовні.

Найпоширенішим способом прикрасити будинок до Нового року є розвішування гірлянд по периметрах покрівлі. Даний спосіб оформлення особливо гарний тим, що якщо на цьому і зупинитися, святкове оформлення будинку буде виглядати закінченим. Найчастіше, для такого оформлення використовується світлодіодна гірлянда “Бахрома”. Все більшої популярності набирає лампова гірлянда “Белт Лайт”. У монтажі, “Белт Лайт” кілька складніша ніж “Бахрома”, але при наявності шуруповертом та терпіння, впоратися з цим завданням можна і самостійно.

Не варто забувати і про те, що прикрасити можна не тільки периметри, а й саму дах, тобто зверху. Для цієї мети застосовують світлові завіси, плоскі або об’ємні фігури. Згадуючи такий спосіб оформлення будинку, необхідно зробити застереження, що якщо будинок високий, а скати покрівлі круті, то займатися цим, не маючи спеціальних навичок і страхувального обладнання, дуже небезпечно. Крім того, з огляду на можливість скупчення на даху снігових мас, їх сходу і танення, світлотехніка розміщена на покрівлі повинна бути надійно закріплена і мати високу ступінь захисту від вологи.

Більш складною технікою прикраси різних ліній покрівлі та фасаду є монтаж хвойних гірлянд з вплетеними в них світлодіодами. Такий декор хороший для оформлення вікон, дверей, різних арок і колон. Хвойні гірлянди іноді бризкають ароматизаторами, як правило хвойними, але ніхто не заборонить вам використовувати, наприклад, ванільний …

Банти, іграшки, дерев’яні фігурки та інші дрібниці, найкраще розміщувати в місцях захищених від опадів, наприклад під навісом вхідної частини будинку – і сніг не замете і дощем НЕ розмочити.

Для оформлення нічим не примітних порожніх стін, продаються різноманітні плоскі світяться фігури – сніжинки, зірочки, сніговики і тому подібні.

Дуже простим, для самостійної установки новорічною прикрасою, доречним для приватного домоволодіння, є об’ємні світяться фігури. Від вас вимагається лише надійно встановити фігурку, що б вітром не здуло, і протягнути дріт до розетки.

ЕЛЕМЕНТИ СВЯТКОВОЇ ІЛЮМІНАЦІЇ

Світлова завіса, він же світловий дощ, він же бахрома і багато ще різних модних іноземних назв. Але по суті своїй це все одне і те ж з незначними відмінностями. Являє собою деяку кількість (буває різним) гірлянд паралельним з’єднанням підключених до загального проводу. Світлодіоди всередині окремої гірлянди підключаються, як правило, послідовно.

Розрізняються гірлянди типу світловий завісу по довжині ниток, виду світлових елементів (діоди або лампи розжарення), кольором світіння, типу ізоляції (вулична або інтер’єрна), за наявністю контролера. Світлова завіса завдяки великій кількості модифікацій на даний момент мабуть лідер по участі в святковому оформленні фасадів. З його допомогою оформляються вікна і вітрини, зовні і всередині, його використовують як джерело світла. Не рідко в Москві можна побачити фасад повністю затягнутий світловим завісою.

Класичний світловий завісу нейтральний за своїм позиціонуванню і підходить як для святкового, нехай навіть новорічного, так і для повсякденного прикраси таких об’єктів як кафе і магазини. Світлова завіса типу бахрома на сьогоднішній день найпопулярніший спосіб прикраси заміського будинку по контуру покрівлі. Втім, це не єдиний варіант застосування даної гірлянди.

Стандартно, монтаж світлового завіси проводиться кріпленням кожної нитки зверху через монтажний отвір або за загальний провід живлення з довільним кроком. Самі ж нитки залишаються вільно висячими в просторі. Даний спосіб підходить виключно для місць з гарантованим відсутністю вітру – тобто для приміщень. На фасаді такий спосіб кріплення допускається при монтажі гірлянд типу бахрома з короткими нитками і нерівномірною довжиною.

Для кріплення на фасаді світлового завіси з нитками великої довжини слід використовувати іншу технологію. У нижній частині площини, розрахованої на покриття гірляндою, організовуються точки кріплення. Нитки розтягуються між верхньою і нижньою точкою кріплення і в такому стані здатні чинити опір сильним поривам вітру, що не заплутуючись. Як точок кріплення найчастіше використовуються сталеві троси 2-3 мм в діаметрі натягнуті талрепами. Такий спосіб – самий щадний для фасаду, так як кілька десятків точок кріплення можна створити, пробуривши всього чотири отвори, а часом можна обійтися і без отворів – використовуючи для розтяжки існуючі конструкції. При довжині ниток більше трьох метрів, доречна організація додаткових (проміжних) точок кріплення.

Для створення більш густий світиться площині нитки перегинаються через нижню точку кріплення і повертаються до верхньої точки, де і фіксуються, хоча можуть і знову повернутися вниз, якщо довжина дозволяє. При кріпленні бахроми по периметру покрівлі, часто вдається кріпитися саморізами, в торцеву і лобову дошки, а іноді – за водостічну систему.

КЛІП ЛАЙТ

Класичний світлодіодний Кліп Лайт являє собою плоский провід із закріпленими на ньому, шляхом проколів, за допомогою спеціальних затискачів, світлодіодами. З’єднання, таким чином, виходить паралельним, крок світлодіодів довільним, а довжина гірлянди залежить від потужності живильного блоку і перетину дроту. Світлодіод пристрій напівпровідниковий, а значить, для забезпечення харчування йому необхідний постійний струм. Для забезпечення необхідних параметрів харчування в комплекті з бухтою кліп лайт поставляється блок живлення, що знижує напругу до необхідних показників і випрямляє струм.

Крім світлодіодного, в продажу є Кліп Лайт складається з ламп розжарювання, але він значно поступається в яскравості світіння і колірну розмаїтість. Використовується Кліп Лайт в основному для оформлення дерев, але може застосовуватися для будь-яких об’ємних об’єктів зі складною геометрією.

ГІРЛЯНДИ BELT LIGHT

Белт Лайт – Так хитромудро зараз прийнято називати саму елементарну гірлянду що складається з проводу, патронів і ламп. Белт Лайт в сучасному виконанні складається з контролера, що дає можливість задавати гірлянді різні режими світіння, плоского п’ятижильним дроти, патронів з плоским торцем, для упору, і ламп, як правило світлодіодних. Підключення ламп – паралельне. Белт Лайт продається як у вуличному, так і в интерьерном виконанні. При використанні великих світлодіодних ламп теплого світла, прикраса отримує вінтажний стиль і виглядає дуже дорого.

СЯЮЧІ ФІГУРИ

Ефектним дизайнерським рішенням є використання в святковому (новорічному) оформленні інтер’єрів, ландшафтів і фасадів світяться об’ємних або плоских фігур. Фігури світяться зсередини або повністю складаються з світлотехніки, встановлюються на землі або підвішуються в повітрі. Перераховувати матеріали і конструкції з яких збираються світяться фігури безглуздо, бо обмежень тут немає.

Якщо на землі світяться фігури встановлюються вже давно, то для прикраси фасадів використовувати їх стали зовсім недавно. Воно й зрозуміло, адже об’ємні і навіть плоскі конструкції мають велику вагу і парусність, що тягне додаткові труднощі для монтажу. Крім того і конструкція повинна бути розрахована на таке використання. Промислові альпіністи ТОВ «prom-alp.kiev.ua» мають великий досвід роботи з підвісними конструкції не висоті, в тому числі і з новорічними.

ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА

При монтажі святкових прикрас слід пам’ятати, що навіть найпримітивніша світиться гірлянда є електроприладом, який таїть в собі безліч небезпек. При пошкодженні ізоляції струмоведучих елементів, людина може бути схильний до дії електричного струму, як від дотику до самого оголені дроти, так і до тієї конструкції на якій цей провід закріплений.

При короткому замиканні в ланцюзі підключення гірлянд або в самій світлотехніки загинути може не тільки дороге устаткування, але і люди опинилися поблизу. Від пожеж, що виникли з причини загоряння святкових (новорічних) прикрас щороку страждають безліч людей. В чому причина? Якщо говорити про інтер’єрних прикрасах, то причинами замикань, найчастіше, стають неякісна світлотехніка або неправильне підключення.

У монтажі вуличних і особливо новорічних прикрас все набагато складніше. Однією з причин замикань в новорічній світлотехніки є те, що ізоляція проводів на морозі стає твердою і крихкою. Якісні вуличні гірлянди звичайно розраховані на роботу в зимову холоднечу, але робота ця відбувається по ідеї в статичному стані, тобто провід не гнеться, а просто пропускає через себе електричний струм.

З огляду на те що новорічні свята починаються в самий розпал зими, монтаж новорічних прикрас відбувається в морозну погоду, а значить – всі прикраси змушені проходити випробування на гнучкість при негативних температурах. Труднощі додає і те, що лопнула на морозі ізоляція, перший час, ніяк себе не виявляє, а проблеми починаються з відлигою.

Що ж робити якщо новий рік на носі, а фасадні гірлянди ще в коробках? Кілька способів монтажу: новорічних електричних прикрас на морозі:

– гірлянди витримуються в теплому, а краще в теплому приміщенні і виносяться на мороз маленькими партіями – скільки встигає закріпити монтажник до затвердіння ізоляції;

– короб з підігрівом встановлюється прям під ноги монтажника, звідки він і витягує по одному теплі і гнучкі елементи новорічних прикрас;

монтажні роботи здійснюються під тепловою гарматою або феном;

– гірлянди монтуються у включеному стані – провід гріється від проходить через нього електричного струму (допустимо не з усіма видами новорічних прикрас і тільки з дотриманням заходів безпеки).

Не варто забувати і про те що монтувати новорічні електричні прикраси повинні не просто монтажники, а саме електромонтажники – люди вміють працювати з електротехнікою, знають як убезпечити себе і не наражати на небезпеку об’єкт оформлення. Монтажники повинні бути добре підготовлені до робіт в морозну, сиру, вітряну погоду. Електромонтажники ТОВ «prom-alp.kiev.ua» мають великий досвід робіт з новорічного оформлення фасадів в зимових умовах.

Мороз не єдине вплив навколишнього середовища, яке потрібно враховувати при монтажі світлотехніки на вулиці. Чи не рідкісною причиною пошкодження ізоляції вуличних електросветовие прикрас є перетирання дроти. Найчастіше таке відбувається з фасадними прикрасами.

Справа в тому, що не завжди монтажникам вдається закріпити гірлянди так, щоб виключити можливість люфту у всіх її частинах. Вітер дме і прикраси розгойдуючись можуть тертися об елементи фасаду, про троса на яких закріплені або навіть про такі ж прикраси. Вітер день і ніч монотонно робить свою роботу поки оголені дроти не торкнуться один одному або не живити металоконструкцію на якій закріплені. Подальший сценарій залежить від того як була підключена світлотехніка. Якщо правильно, то елемент прикраси потухне, а приїхав електрик все швидко виправить, якщо ж неправильно, то наслідки можуть бути плачевні.

Для зменшення ймовірності перетирання струмоведучих елементів фасадних прикрас необхідно надійно фіксувати світлотехніку по всій довжині, а так само не допускати розгойдування допоміжних конструкцій. При прикрасі світлотехнікою фасадів високих будівель вертикальні шлейфи бувають дуже довгими, а значить і важкими. В разі монтажу такої гірлянди без допоміжного троса потрібно розуміти, що весь її вага лягає на верхню частину проводу. Крім того вага може ще збільшитися від налиплого снігу або обмерзання. Результатом такого збігу обставин може стати розрив жив всередині ізоляції з виходом світлотехніки з ладу, а в гіршому випадку, розрив всього проводу і падіння шлейфу вниз, де можуть виявитися люди.

І це ще не все! Апогеєм вуличних незручностей для електричних прикрас є звичайно ж опади. Дощ затікає, сніг налипає, туман проникає в усі щілини і вода норовить влаштувати коротке замикання. Вода знайде то пошкодження ізоляції, яке так важко знайти електрику, вода побачить ту щілину, яку не побачив контролер – приймальник, вода перевірить герметичність всіх з’єднань і примикань. І тут надія тільки на сумлінність і професіоналізм монтажників! Ті героїчні хлопців про які ніхто не згадує, милуючись святковими прикрасами, тих що мокли і мерзли, але не забували про якість! Втім, ця стаття не про те.

Мабуть, найважливішим етапом, для забезпечення електро-пожежної, при експлуатації святкових світлових прикрас, є організація якісного аварійного відключення. При відносно низьких витратах, в нештатної ситуації, простий автомат вимикання напруги може врятувати від загибелі дороге устаткування і навіть людей!

Крім пожежної та електричної безпеки не варто забувати і про те, що світлотехнічні святкові конструкцію особливо підвішені на висоті мають вагу і парусність а значить становлять небезпеку при поривах вітру. А підвішують такі конструкції, як правило, в місцях масового перебування людей. Ні в якому разі не можна підвішувати вантаж в сто кілограм на точку кріплення розраховану на сто кілограм. Запас міцності в усьому що стосується безпеки людей повинен бути багаторазовим.

 КОМУТАЦІЯ

Дизайн обраний, гірлянди закуплені і навіть розвішані. Мало того вони навіть світяться і світяться красиво! Чого ж ще хотіти, про що ж ще думати. А подумати є про що. Оформляючи фасад, дерева або територію до Новорічних свят, замовники робіт в першу чергу думають про те як це буде виглядати і приймають готову роботу ввечері, що й зрозуміло, адже саме в темряві найлегше оцінити ефект світлового прикраси. Але оцінивши по достоїнству втілення дизайнерської задумки, слід звернути увагу і на технічну сторону композиції. А її то, в темряві, часто і не видно!

На що треба звернути увагу:

– все живлять дроти повинні бути надійно закріплені;
– маршрути прокладки дротів живлення повинні бути продумані таким чином, щоб дроти нічим не передавлює, що не перетирали, що не розташовувалися в місцях скупчення води (водостічні системи), можливого контакту з людиною (перила, лавки), не створював небезпеки спіткнутися або зачепитися;
– вузли комутації вуличних світлових прикрас повинні бути захищені від вологи;
– перетину дротів живлення має відповідати тим, що підключається навантажень (при великому обсязі світлотехніки, потужність споживачів слід розбивати на групи, таким чином щоб на 1 мм2 мідного провідника не доводилося більше 10 А струму).

ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ

Практично всі сучасні новорічні електричні прикраси в якості джерела світла використовують світлодіоди. Світлодіод – дуже економічний електроприлад. Потужність одного світлодіода, в залежності від кольору, в середньому, становить 3 вольта. Але фантазія оформлювачів безмежна і кількість задіяних світлодіодів часом незліченно. Як наслідок і потужність електроустановки під назвою святкової ілюмінації найчастіше досить велика.

Плануючи світлотехнічне оформлення свята і вибираючи-дизайн проект, не забудьте запитати у інженера монтажної компанії розрахунок потужності планованої до установки світлотехніки, інакше можна опинитися в безглуздій ситуації, коли монтаж прикрас вже закінчений, а включати їх не можна.

Ефективним інструментом для економії електроенергії при використанні новорічної світлотехніки є реле управління вуличним освітленням. Сучасні апарати дозволяють програмувати включення і виключення ілюмінації як від умов освітленості, так і за часом.

Зразкові величини потужностей новорічної світлотехніки:

Світлова завіса світлодіодний – 11 Вт на 1 м2
світлова завіса ламповий – 66 Вт на 1 м2
Кліп-Лайт – 1.7 Вт на 1 м погонний
Кліп-Лайт ламповий – 6 Вт на 1 м погонний
Гнучкий неон – 8 Вт на 1 м погонний
дюролайт – 2 Вт на 1 м погонний

Наведені вище дані коливаються в залежності від виробника і моделі і не можуть бути використані в розрахунках! Купуйте тільки якісну світлотехніку, звертайтеся тільки до професійних монтажникам, приємних вам свят!


Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>